Zaslání prostředků a přiřazení částky ke spoření

Za účelem provedení nákupu zlata na Vašem spořicím účtu je zapotřebí zasílat platby dle bližší specifikace v rámci kupní smlouvy.

Jakmile je Vaše platba připsána na účet společnosti, dojde k jejímu přiřazení k příslušnému spoření na základě uvedeného variabilního symbolu (= číslo Vašeho spořicího účtu, resp. kupní smlouvy, které je uvedeno v detailech spoření v rámci Vašeho zákaznického účtu). U zahraničních plateb, kde nelze variabilní symbol přímo do příkazu zadat, se automaticky vyhodnocuje i text zprávy pro příjemce. Platba je v takovém případě přiřazena dle čísla v poznámce. Veškeré došlé a přiřazené platby jsou následující burzovní den (pracovní den, kdy lze fixovat cenu kovu), zařazeny do nákupu.

Proces nákupu

Nákup se provádí nejdříve následující pracovní den za aktuální ceny zlatých produktů. Nákupní ceny spořicích produktů jsou zveřejňovány v ceníku na webu a odpovídají aktuálním cenám příslušných produktů v čase fixace kovu.

Nákupní ceník

Zlato pro Vás nakoupíme za celou poslední uhrazenou splátku spoření. Nakoupí se tedy i zlomky spořicího produktu, dle poměru došlé platby a ceny cílového spořicího produktu. Zlomky produktu jsou evidovány s přesností na 4 desetinná místa.

O jednotlivých nákupech i sumě dosud naspořeného zlata máte detailní přehled v rámci svého zákaznického účtu, kde vidíte názorně celou historii i zůstatky spoření.

Příklad nákupu

Máte založené spoření s číslem 90000 a spoříte do zlatého slitku o hmotnosti 5 g. Z Vaší strany již došlo k úhradě vstupní vratné jistiny

Na spořicí účet auringo zašlete tento měsíc částku 3.000,- Kč pod variabilním symbolem 90000. Platba je bankou připsána a druhý den je burzovní, lze tedy provést nákup kovu.

Jeden celý 5g zlatý slitek stojí aktuálně 7.500 Kč.

Nakoupí se Vám tedy 3.000 / 7.500 = 0,4 slitku.

Pokud by se Vaše splátka ani tržní cena nezměnila, budete mít za 3 měsíce naspořeno 3 x 0,4 = 1,2 slitku.

Proč milióny lidí spoří do zlata?

Stabilní a spolehlivá investice

Zlato jako ochrana úspor proti inflaci a v dobách nejistoty, kdy jiné investice mohou být velmi nestabilní.

Potenciál růstu

V dlouhodobém horizontu má cena zlata růstový potenciál i s ohledem na expanzivní politiku centrálních bank.

Fyzická hodnota

Zlato má skutečnou hodnotu, nejedná se o abstraktní či virtuální investici. Je to majetek, který můžete držet a uchovávat.

Vysoká likvidita

Zlato je ceněno investory po celém světě. V případě potřeby ho jednoduše prodáte a získáte tak rychlý přístup k hotovosti.