Zlatá mince American Gold Eagle 1 oz Type2

Nový design orla od poloviny roku 2021, světově nejprodávanější investiční zlaté mince nového provedení. American Gold Eagle, jsou raženy ve West Pointu a byly představeny již v roce 1986. Číst více

Cena za kus: 56 920,00 Kč

Spočítejte si předpokládaný vývoj spoření

Předpokládaná hodnota spoření za let
Začít spořit

Věděli jste, že Vám garantujeme odkup uspořených kovů za výhodných podmínek?

Zlatá mince American Gold Eagle 1 oz Type2

Na počest 35. výročí amerických zlatých orlů byly představeny nové designy.
Tímto tedy poprvé od svého uvedení na trh v roce 1986 dostávají zlatí a stříbrní orli v polovině roku 2021 aktualizovaný design.
 
Averzní strana: Na minci je vyobrazena Lady Liberty s vlajícími vlasy, pochodní v pravé ruce a olivovou ratolestí v levé ruce, převzatá ze slavného návrhu Gold Double Eagle od Augusta Saint-Gaudense. Návrh typu 2 obsahuje přidané detaily z původního bronzového odlitku, které tento oblíbený design vylepšují.
 
Reverz: Portrét orla v detailním záběru, který navrhla designérka programu Mint Artistic Infusion Program (AIP) Jennie Norrisová. Vytvořila nový motiv zlatých mincí, který vyryla medailérka mincovny Renata Gordonová.

Série zlatých mincí American Eagle, jejíž vydání poprvé schválil Kongres v roce 1986, se rychle zařadila mezi nejoblíbenější mince na světě. Tyto mince jsou prvními zlatými mincemi podporovanými vládou Spojených států amerických speciálně pro investiční účely. Vyznačují se uměleckými vlasteneckými vzory, přičemž averzní strana je vytvořena podle vzoru Saint Gaudensova návrhu, který byl představen pro 20dolarovou minci Double Eagle v roce 1907. Všechny mince American Gold Eagle se vyrábějí z ryzího zlata o ryzosti .9167, přičemž k obsahu zlata se přidává měď a stříbro, aby se zlepšily vlastnosti opotřebení a zvýšila trvanlivost těchto mincí.
 
Všechný zlaté mince dodáváme v ochranných kapslích nebo v originálních tubách (pokud je objednáno množství větší, než 1/2 kapacity tuby).
 
Ročník ražby se mění dle aktuální nabídky.

Detaily mince

Cena: 56 920 Kč
Výrobce: US Mint
Ryzost: 91,67% Au
Hmotnost: 1 tr. unce (31,10 g) Au
Průměr32,7 mm
Tloušťka2,87 mm

Začít spořit
na auringo ve 3 krocích

1. Registrace účtu
Během minuty se registrujete
a získáte svůj zákaznický účet.
2. Online podpis smlouvy
Zvolíte parametry spoření
a odešlete.
3. Spoříte do zlata
Po našem potvrzení
můžete začít spořit.
Čtěte více o tom, jak začít